14.3.14
V Souterrainu toho nejlepšího

Není to tak dávno, co jsme tam hráli… V Souterrainu na Bělehradské. Čepujou tam Unětice a Kácov. Plzeňská jedenáctka Na Pláni nebo U Bansethů je přirozeně lepší, ale vivat alternativa.

Tak jsem hledal na netu nejlepší pivo v Praze. Dočetl jsem se, že nejlepší pivnice jsou podle tuctu a dvou odborníků Zlý časy u Synkáče. Mají tam totiž na pípě strašný množství piv. Kvalita už je diskutabilní, ono udržet v perfektní formě tolik okruhů není prdel. Ve výčtu skvostu pivní kultury v Praze jsem našel ze svých oblíbených hospod jen Jelínkovi. U Bansethů, Na Pláni, U Houbaře… ani jedna z těchto vyhlášených plzeňských hospod v seznamu nebyla. Nijak mě to neuráží. Já je znám a pivo tam dostanu v takové formě, že se v tu chvíli jedná o nekontrolovatelnou několikahodinovou degustaci.

Stejně tak jsem nedávno hledal nejlepší kavárny v Praze. Já to kafe totiž docela můžu. Míst, kde dostanete v Praze kafe… no, to snad nebudu ani počítat… Opravdových kaváren s pořádným cajkem je čím dál víc, ale budou to desítky blížící se stovce. Tipuju. Nevim to… V testu na prvních deseti místech spousta favoritů, nicméně opět chyběly některé moje tipy, co bych tam dal raději než ty obsažené.

Jirkov 200x

Všechny podobné Top 10 jsou samozřejmě subjektivním dílem jejich strůjců, v těchto případech se však počet porotců pohybuje na statisticky poměrně významném čísle. Podobné testy jsou jistě atraktivním čtením lákajícím jak pravidelné internetové slídily, tak člověka, co opravdu něco hledá. Přitom by stačilo uvést, že se jedná nikoliv o Nejlepších 10 pivnic v Praze, ale Nejlepších 10 pivnic v Praze z těch, kam jsme šli (než jsme se ožrali tak, že už jsem neudržel v ruce ani propisku, ani poznámkovej blok). V patičce článku by pak byl výpis těchto podniků a ejhle, dozvěděl bych se aspoň, zda můj oblíbený pajzl ve zkoumaném vzorku vůbec byl.

Suma sumárum, nejlepší je udělat si takovou Top 10 sám. Ale kde na to má člověk brát… čas…